W kwietniu odbyły się cztery spotkania kolejnej edycji projektu „W rytmie bezpiecznych dróg”.
Cztery kwietniowe spotkania projektu „W rytmie bezpiecznych dróg” pokazały, jak skutecznie łączyć edukację o bezpieczeństwie z muzyką, by dotrzeć do młodzieży i inspirować ją do odpowiedzialnych wyborów.
· 14 kwietnia 2026 r. – Miejski Ośrodek Kultury w Zawierciu
· 16 kwietnia 2026 r. – MOSiR w Łaziskach Górnych
· 27 kwietnia 2026 r. – MCK w Żywcu
· 30 kwietnia 2026 r. – Sala Muza w Sosnowcu
Wydarzenia realizowane są przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego oraz jednostkami samorządu terytorialnego.
Inicjatywa ta w nowoczesny sposób łączy edukację z muzyką, aby skutecznie dotrzeć do młodzieży i promować bezpieczne postawy zarówno w ruchu drogowym, jak i w przestrzeni internetowej.
Projekt stanowi połączenie profilaktyki społecznej z atrakcyjną formą przekazu, dostosowaną do młodego odbiorcy. Podczas spotkań funkcjonariusze Policji podejmują zagadnienia szczególnie istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa młodzieży, w tym bezpieczeństwa na drodze, przeciwdziałania hejtowi oraz zagrożeń w cyberprzestrzeni.
Celem przedsięwzięć jest zwiększenie świadomości młodych ludzi w zakresie odpowiedzialnych postaw oraz kształtowanie szacunku i empatii wobec innych uczestników życia społecznego.
Integralną częścią wydarzeń był występ muzyczny duetu Alien x Majtis, zwycięzców programu „Must Be The Music”, którzy swoim koncertem podkreślili znaczenie pozytywnych emocji i odpowiedzialnych wyborów.
