XXI Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego
Tegoroczne spotkanie odbędzie się we Francji. Rusza rekrutacja uczestników
XXI Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego odbędzie się w dniach 23-29 lipca w Lille we Francji. Temat przewodni to: „Nowe rozwiązania energetyczne w naszych regionach przemysłowych - jak one i ich mieszkańcy mogą odpowiedzieć na te wyzwania?".
Do udziału w projekcie zaproszeni są młodzi mieszkańcy województwa śląskiego oraz ukraińscy uchodźcy w wieku od 18 do 23 lat. Od kandydatów wymagana jest znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym (mile widziana znajomość niemieckiego lub/i francuskiego), zainteresowanie aktualną problematyką europejską, w tym energetyczną, otwartość na nowe kultury i współpracę w grupie.
Zgłoszenia chętnych przyjmowane są do 16 czerwca 2023 roku. Skan wypełnionego formularza zgłoszeniowego należy wysłać na adres haus@haus.pl
Wyniki zostaną podane do końca czerwca. Dla 17-osobowej grupy osób, które zostaną zakwalifikowane do projektu, przed wyjazdem do Francji, zostanie zorganizowane wcześniej dwudniowe spotkanie integracyjno-tematyczne.
Udział w projekcie jest bezpłatny. W ramach projektu zapewniony jest transport za granicę, ubezpieczenie, zakwaterowanie wraz z wyżywieniem, a przede wszystkim cenne doświadczenie związane z udziałem w międzynarodowym, wielokulturowym spotkaniu młodych, ambitnych i zaangażowanych osób.
Organizatorem szczytu jest Województwo Śląskie. Operatorem projektu Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach. Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego jest organizowany ze środków finansowych Województwa Śląskiego.
Regionalny Trójkąt Weimarski to trójstronne porozumienie między regionami: Województwem Śląskim, Nadrenią Północną-Westfalią oraz Hauts-de-France, mające na celu wzmacnianie społeczeństwa obywatelskiego oraz rozwój społeczno-gospodarczy i współpracę tych regionów. Co roku w ramach tego porozumienia organizowany jest Szczyt Młodzieży, który umożliwia młodym ludziom spotkanie z rówieśnikami zamieszkującymi dane regiony, wymianę doświadczeń, a tym samym wzmocnienie postaw dialogu i współpracy młodego pokolenia. W każdym spotkaniu biorą udział młodzi ludzie z Francji, Niemiec i Polski, którzy mają za sobą pierwsze doświadczenia w działalności na rzecz lokalnej, regionalnej społeczności i są zainteresowani problematyką europejską. W trakcie trwania Szczytu Młodzieży uczestnicy biorą udział w warsztatach tematycznych, debatach, spotkaniach z ekspertami oraz przedstawicielami władz politycznych. W programie nie zabraknie również innych atrakcji.
Zgłoszenia i kontakt:
Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej,
haus@haus.pl
Górnych Wałów 7, 44-100 Gliwice
tel. 77 407 95 15