Kamil Kaniuk – III Zastępca

 Kamil Kaniuk Kamil Kaniuk
III Zastępca Przewodniczącego Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego

Kamil Kaniuk Urodzony 8 czerwca 2004 roku w Rudzie Śląskiej. Działacz społeczny, wolontariusz, uczestnik oraz współorganizator wielu projektów. Absolwent: Akademii Samorządu, Młodzieżowej Sztuki Dyplomacji, Akademii Liderów Dyplomacji, uczestnik VII Forum Organizacji Młodzieżowych, III Our Future Forum, II Edycja warsztatów MasterClass oraz I Ogólnopolskiego Kongresu Młodych – Nowoczesny Patriotyzm.

W 2021 brał aktywny udział w Konsultacjach Strategii RP na Rzecz Młodego Pokolenia. Jest członkiem Stowarzyszenia Dla Polski, współpracuje Fundacją Our Future Foundation, której jest ambasadorem.

W sposób szczególny zaangażowany w działalność na rzecz młodzieży na terenie województwa śląskiego, ale również miasta rodzinnego tj. Rudy Śląskiej.

W 2022 roku został powołany na Regionalnego Przedstawiciela Młodzieżowej Rady Sprawiedliwości I Kadencji na półroczną kadencję, dnia 22 lipca 2022 jego Przedstawicielstwo zostało przedłużone o kolejne pół roku. Został również wybrany na funkcję radnego Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego, gdzie po głosowaniu objął funkcję I Zastępcy Przewodniczącego.

Jest także laureatem VI Ogólnopolskiego Konkursu Prawa Kanonicznego dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Prywatnie poza aktywnością społeczną, pasjonuje się m.in. ekonomią, zagadnieniami dotyczącymi roli młodego człowieka w obecnym świecie, polityką młodzieżową, legislacją, prawem; w szczególności prawem cywilnym, karnym i kanonicznym, językiem łacińskim oraz jego roli w kulturze łacińskiej, historią oraz modą męską.