Nauka zawodu z bliska

 fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora
Młodzi radni poznają ofertę edukacyjną województwa śląskiego

Radni Młodzieżowego Sejmiku: Patrycja Nowosielska, Denis Dąbrowski oraz Maria Magierska, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Bytomia, wzięli udział w warsztatach w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Zabrzu.

Młodzi radni zwiedzili dobrze wyposażone pracownie szkolne, m.in. pracownię hemodynamiki. Jest to pierwsza i jak dotąd jedyna szkolna pracownia w Polsce, która przygotowuje przyszłych techników elektroradiologii do obsługi aparatu i pracy z pacjentem oraz zespołem medycznym w zakresie radiologii interwencyjnej. Przedstawiciele młodzieży samodzielnie wykonali odlew pod aparat ortodontyczny oraz zobaczyli, jak pracuje skaner 3D oraz drukarka 3D w zastosowaniach stomatologicznych. Wizyta i warsztaty przygotowane przez dyrektora placówki Iwonę Maślerz należały do bardzo twórczych i udanych spotkań z kształceniem zawodowym w naszym regionie.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Zabrzu jest medyczną bezpłatną szkołą publiczną dla młodzieży i dorosłych, przygotowującą profesjonalnie swoich uczniów do wykonywania atrakcyjnych na rynku pracy zawodów. Szkoła kształci absolwentów szkół średnich ponadgimnazjalnych (matura nie jest konieczna), a także osoby łączące pracę zawodową z nauką. Szkoła dla dorosłych daje szansę na zdobycie dyplomu bez przerywania dotychczasowego zatrudnienia. Kierunkami kształcenia są tutaj, m.in. technik elektroradiolog, higienistka stomatologiczna, technik dentystyczny, technik masażysta, technik sterylizacji medycznej, terapeuta zajęciowy.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora fot. mat. organizatora

Linki do stron zewnętrznych
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Zabrzu - strona www