Znaleźć lokalnych liderów

 Foto: BP Witold Trólka Foto: BP Witold Trólka
Za nami pierwsze spotkanie w ramach „Koncertowych warsztatów z Miuoshem”

Spotkanie inaugurujące projekt odbyło się w Muzeum Śląskim w Katowicach i uczestniczył w nim Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa.

„Dziękuję, że chcecie angażować się w życie społeczne. Myślimy jak do was dotrzeć, staramy się pobudzić młodych ludzi do działania, dlatego powołaliśmy na szczeblu regionu młodzieżowy sejmik, tworzymy program dla młodych, bo chcemy was słuchać. To szansa na to, żeby zrealizować wasze dobre pomysły, jednak by tak się stało musicie zdobyć wiedzę jak to zrobić i wierzę, że te warsztaty wam w tym pomogą” – przekonywał marszałek Wojciech Saługa.

Finałem warsztatów będzie koncert zorganizowany przez uczestników we współpracy z Miuoshem, śląskim raperem i organizatorem wydarzeń kulturalnych. „Ja przez lata uczyłem się na błędach i chcę, byście tego uniknęli. Te warsztaty są po to, byście wzięli sprawy w swoje ręce i pomogli mi zrealizować koncert. Przed nami mnóstwo pracy, rzucamy się na głęboką wodę, chcę żebyście zobaczyli jak wygląda produkcja takiego wydarzenia. Ten koncert musi się budżetować, musimy sprzedać na niego bilety, wymyślić promocję tego wydarzenia. Uwierzcie mi, że najfajniejsze są te koncerty, które sami zrobimy” – podkreślał Miuosh.

Koncert finałowy zaplanowano na 12 października 2018 r. w Teatrze Ziemi Rybnickiej i będzie on podsumowaniem kilkumiesięcznych spotkań. Spotkania będą się odbywały w godzinach popołudniowych i będą najczęściej trwały około 2–3 godzin. Kolejne spotkanie odbędzie się 18 czerwca w kinoteatrze Rialto, a następne 2 lipca w Operze Śląskiej, 16 sierpnia w Teatrze Rozrywki i 4 września w Teatrze Śląskim.

Warsztaty są okazją do zdobycia umiejętności z zakresu zarządzania projektem i organizacji przedsięwzięć kulturalnych. Projekt realizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i Miasto Rybnik, w związku z przyjętym w kwietniu „Programem dla młodych”, którego celem jest wspieranie młodych ludzi w rozwoju umiejętności, zdobywaniu doświadczeń, odkrywaniu oraz pielęgnowaniu swoich pasji.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 Foto: BP Witold Trólka Foto: BP Witold Trólka Foto: BP Witold Trólka Foto: BP Witold Trólka Foto: BP Witold Trólka Foto: BP Witold Trólka

Filmy