XX Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego

 graf. mat. organizatora graf. mat. organizatora
Rusza rekrutacja uczestników

Województwo Śląskie zaprasza do udziału w XX Międzynarodowym Szczycie Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego. Spotkanie odbędzie się w dniach 24-30 lipca br. w Münster (Nadrenia Północna-Westfalia) w Niemczech.

Temat przewodni tegorocznego szczytu brzmi „Warsztat przyszłości miasto-wieś-mobilność - Jak chcemy żyć w naszych regionach?” Celem warsztatów przyszłości jest wspólne wypracowanie wizji życia teraz i w najbliższej przyszłości oraz zainicjowanie możliwości przenoszenia modeli dla własnego regionu poprzez indywidualną aktywność oraz procesy demokratyczne.

Zaproszenie skierowane jest do osób w wieku 18-23 lata, otwartych na kontakty i wymianę doświadczeń z rówieśnikami z Polski, Niemiec i Francji. Poszukiwani są młodzi ludzie cechujące się kreatywnością i gotowością do współpracy oraz wysoką motywacją do działania, posiadające doświadczenie w aktywności społecznej, zainteresowane tematem spotkania oraz tematyką współpracy europejskiej.

Wymagana jest komunikatywna znajomość języka angielskiego (mile widziana znajomość języka niemieckiego i francuskiego).

W trakcie trwania imprezy uczestnicy biorą udział w warsztatach tematycznych, debatach samorządowo-pozarządowych czy spotkaniach z przedstawicielami władz politycznych. Szczyt zakończy wspólna debata z udziałem przedstawicieli władz trzech regionów.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

Zgłoszenia można dokonać tylko i wyłącznie poprzez formularz: www.trojkatweimarski.pl/zgloszenia/ Termin nadsyłania zgłoszeń mija 24 czerwca

Załączniki
Plakat [PDF 4,0MB]

Linki do stron zewnętrznych
Więcej informacji na stronie: www.trojkatweimarski.pl
Facebook
Zobacz również

tagi: