Była moc!

 Fot. Karina Dejworek Fot. Karina Dejworek

Bardziej udanego zwieńczenia „Koncertowych warsztatów z Miuoshem” nie można było sobie wyobrazić. Na scenie Teatru Ziemi Rybnickiej stanęli Miuosh, FDG. Orkiestra oraz Miejska Orkiestra Dęta „Rybnik”. Było fenomenalnie!

Wszystko to za sprawą projektu Wydziału Dialogu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach, Miasta Rybnik i dzięki zaangażowaniu młodzieży z województwa śląskiego. To właśnie ich wspólna praca sprawiły, że wnętrze Teatru mogło wypełnić się niepowtarzalną mieszanką dźwięków rapu i instrumentów dętych.

Było to wydarzenie wyjątkowe z kilku powodów – przede wszystkim był to pierwszy wspólny koncert Miuosha, FDG Orkiestry i Miejskiej Orkiestry Dętej „Rybnik”, po drugie – koncert przygotowywała grupa młodych, mieszkańców województwa śląskiego, po trzecie – był to koncert charytatywny. Każdy kupiony bilet był bowiem cegiełką, która zasiliła konto Fundacji na Rzecz Rybnickiej Pediatrii "mAli wspaniali". Przed koncertem prezes Fundacji Katarzyna Jacuńska odebrała symboliczny czek na kwotę prawie 23 tysięcy złotych.

Podczas koncertu można było usłyszeć nowe wersje utworów „Nie”, „Neony” i „Produkcja” – doskonale znanych fanom Miuosha z wydanej w 2017 roku płyty „POP”. Już po tych trzech utworach można było poczuć, jak świetnie zgrywają się ze sobą dźwięki wszystkich instrumentów, zarówno Miejskiej Orkiestry Dętej „Rybnik”, jak i muzyków z FDG. Orkiestry. Pomylił się jednak ten, kto myślał, że na setliście pojawią się jedynie utwory z ostatniej studyjnej płyty artysty. Jako kolejne zabrzmiały nostalgiczne „Wizje” z płyty „Ulice bogów”, czyli luźna wycieczka w stronę kultowej Budki Suflera i ich „Nocy Komety”, a później energetyczne „To wychowanie” – klasyka polskiej ballady rockowej, znanej słuchaczom z projektu „T.Cover”. Przy tym właśnie utworze publiczność ochoczo włączyła się w jego wykonanie, śpiewając razem z chórkiem tak dobrze znany wszystkim refren. Muzyczną ucztę zwieńczyły nieco starsze kompozycje, takie jak uwielbiana przez wszystkich fanów „Nie mamy skrzydeł” czy „Uderzenie”, a jako ostatni wybrzmiał „Koniec”.

Owacjami na stojąco, które na długo nie pozwoliły zejść muzykom ze sceny, zakończyło się piątkowe wydarzenie w Teatrze Ziemi Rybnickiej, a wychodzący byli zgodni – to był magiczny wieczór i wspaniały koncert.

Atmosfera była tak gęsta, a publiczność tak rozgrzana, że w okolicach połowy koncertu włączył się alarm przeciwpożarowy! Na szczęście był to alarm fałszywy i po chwili wszyscy wrócili na swoje miejsca. Sam muzyk przyznał, że jeszcze nigdy nie zdarzyła mu się taka sytuacja i jest to kolejny dowód na to, że drugiego takiego wydarzenia nie będzie!„Koncertowe warsztaty z Miuoshem” były okazją do zdobycia umiejętności z zakresu zarządzania projektem i organizacji przedsięwzięć kulturalnych. Projekt realizowany był przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i Miasto Rybnik, w związku z przyjętym w kwietniu „Programem dla młodych”, którego celem jest wspieranie młodych ludzi w rozwoju umiejętności, zdobywaniu doświadczeń, odkrywaniu oraz pielęgnowaniu swoich pasji.

Uczestnicy „Koncertowych warsztatów z Miuoshem” brali udział w cyklu spotkań, które odbywały się od maja w poszczególnych wojewódzkich instytucjach kultury. Podczas koncertu m.in. sprawdzali bilety, odpowiadali za relację fotograficzną i prowadzenie imprezy.

Organizatorzy: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Miasto Rybnik

Współorganizatorzy: Teatr Ziemi Rybnickiej, Muzeum Śląskie, Silesia Film, Kinoteatr Rialto, Opera Śląska, Teatr Rozrywki, Teatr Śląski


Współautorka tekstu: Julia Biaduń

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 Fot. Karina Dejworek Fot. Karina Dejworek Fot. Karina Dejworek Fot. Karina Dejworek Fot. Karina Dejworek Fot. Karina Dejworek Fot. Karina Dejworek Fot. Karina Dejworek Fot. Karina Dejworek Fot. Karina Dejworek Fot. Karina Dejworek Fot. Karina Dejworek Fot. Karina Dejworek Fot. Karina Dejworek