Wkręć się w MAU!

 Fot. Karol Sekta Fot. Karol Sekta
Za nami pierwsze dwa szkolenia w ramach Młodzieżowej Akademii Umiejętności. Na chętnych czekają miejsca na warsztatach w kolejnych czterech lokalizacjach.

Jak skutecznie współpracować z władzami? Pomysły na działania lokalne i regionalne – jak z powodzeniem je zrealizować? A do tego potężna dawka wiedzy o samorządzie województwa – temu poświęcone są zajęcia w ramach Młodzieżowej Akademii Umiejętności, które odbyły się już w Bielsku-Białej i Katowicach. W warsztatach przygotowanych we współpracy ze Szkołą Liderów wzięli udział młodzi, działający w młodzieżowych radach, samorządach uczniowskich i organizacjach młodzieżowych. W galerii zobaczcie fotorelację z pierwszych spotkań.

W listopadzie odbędą się jeszcze cztery spotkania – w Rybniku, Gliwicach, Lublińcu i Częstochowie. Do udziału zapraszamy osoby w wieku 15 – 25 lat – radnych młodzieżowych rad miast, gmin i powiatów, członków młodzieżowych organizacji formalnych i nieformalnych (samorządy, organizacje), osoby indywidualne. Warsztaty są bezpłatne.


Tematyka zajęć:

Zaangażowanie obywatelskie – teoria i praktyka (gra symulacyjna)

Samorząd terytorialny w Polsce – jak wpływa na codziennie życie młodych ludzi?

Partycypacja młodych ludzi – przegląd narzędzi i możliwości działania (m.in. samorządy uczniowskie, młodzieżowe rady, budżet obywatelski, organizacje pozarządowe, zaangażowanie w grupach nieformalnych)

Potrzeby i wyzwania dla młodych ludzi w województwie śląskim – diagnoza i rekomendacje działań

 

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązuje rejestracja. Poniżej linki do rejestracji na poszczególne spotkania.

 16.11 Rybnik

https://bit.ly/2C2wog0


17.11 Gliwice

https://bit.ly/2Pna5Wq


23.11 Lubliniec

https://bit.ly/2zftH7Z


24.11 Częstochowa

https://bit.ly/2NzRkwZ

MAU to kolejny projekt w ramach „Programu dla młodych”. „Program” zawiera ofertę skierowaną do młodzieży z województwa śląskiego, którego celem jest zachęcenie do udziału w życiu publicznym regionu, wzmacnianie postaw obywatelskich i nabywanie umiejętności współpracy.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 Fot. Karol Sekta Fot. Karol Sekta Fot. Karol Sekta Fot. Karol Sekta Fot. Karol Sekta Fot. Karol Sekta Fot. Karol Sekta Fot. Karol Sekta Fot. Karol Sekta Fot. Karol Sekta Fot. Karol Sekta Fot. Karol Sekta Fot. Karol Sekta Fot. Karol Sekta Fot. Karol Sekta Fot. Karol Sekta Fot. Karol Sekta Fot. Karol Sekta Fot. Karol Sekta Fot. Karol Sekta Fot. Karol Sekta

Załączniki
GLIWICE regulamin spotkania [DOCX 32,4kB]
CZĘSTOCHOWA regulamin spotkania [DOCX 32,3kB]
LUBLINIEC regulamin spotkania [DOCX 28,2kB]
RYBNIK regulamin spotkania [DOCX 32,3kB]
GLIWICE załącznik do regulaminu - zgoda dla małoletnich [DOCX 15,3kB]
RYBNIK załącznik do regulaminu - zgoda dla małoletnich [DOCX 15,3kB]
CZĘSTOCHOWA załącznik do regulaminu - zgoda dla małoletnich [DOCX 15,3kB]
LUBLINIEC załącznik do regulaminu [DOCX 13,5kB]